ما دنبال فرهنگسازی برای مصرف بهینه آب هستیم

آقای دکتر مجید مقدم سخنگوی شورای اسلامی شهر خوی در مصاحبه ای با سایت شرکت فرهنگ سازی را حلقه گمشده مدیریت مصرف اب عنوان کرد .

آقای دکتر مجید مقدم سخنگوی شورای اسلامی شهر خوی در مصاحبه ای با سایت شرکت فرهنگ سازی را حلقه گمشده مدیریت مصرف اب عنوان کرد . دکتر مقدم گفت : بازدید از پروژه های میدانی بر چندمین بار با معیت شورای اسلامی شهر خوی، شهردارمحترم ، مدیر عامل  شرکت آب و فاضلاب و کارکنان مربوطه انجام گرفت. الحمدالله پیشرفت چشمگیری در توسعه شبکه فاضلاب و انشعابات  شهری خوی انجام شده. و جادارد از تمامی عزیزانی که زحمت کشیده و در خدمات رسانی برای مردم تلاش می کنند، بخصوص ، مسئولین و کارکنان شرکت آب و فاضلاب تشکر و قدردانی  کنیم . وی افزود  شورای اسلامی شهر در دور پنجم حمایت خود را از آب و فاضلاب شهری برای توسعه شبکه به اکثر نقاط محروم شهربیشترخواهد کرد. از سال 96 به بعد شورای شهر خوی برای توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهری خوی ، افزایش حدود 15هزار مترمکعب به ظرفیت آن را تصویب کرد تا از طرحهای فاضلاب حمایت شود که  بتوانیم درصد انشعابات فاضلاب را در این دوره افزایش وبه بالای 50درصد برسانیم .

سخنگوی شورا افزود شورای اسلامی شهرخوی با تصویب حدوداً یک ریال برای هر متر مکعب فاضلاب یا آب از مشترکین راه را برای  توسعه شبکه فاضلاب مناطق محروم که از توان مالی برخودار نیستند را هموارتر کرده است

آقای مقدم درخصوص ارزیابی پروژه های انجام گرفته شده شرکت توسط شهروندان  گفتند اکثر مردم در مناطقی که شبکه فاضلاب است رضایت دارند و  نسب به مشکل بهداشت محیطی که شبکه فاضلاب آن را حل نموده رضایت کامل دارند .

آقای مقدم گفتند اگر بتوانیم در سال 97 و 98 50درصد بقیه شهر را که اکثرا در مناطق محروم هستند شبکه گذاری کنیم رضایتمندی مردم بیشتر از این نیز خواهد بود .

دکتر مقدم در خصوص فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف آب و صرفه جویی خاطر نشان کردند ما برای اولین بار در شورای اسلامی شهر خوی که بنده (رئیس کمسیون پژوهش و مطالعات و سیاست گذاری شورای شهر خوی) نیز هستم، اتاق فکر و ایده یابی تشکیل دادیم و با اعضای که از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست، سرمایه گذار و شرکت دانش بنیان که از تهران دعوت شده بودند ایده ای را طرح کردیم که بتوانیم رطوبت هوا را بگیریم و چاه عمیق مصنوعی ایجاد کنیم تا بتوانم مشکل آب آشامیدنی که مشکل جهانی است حداقل در شهر خودمان برطرف کنیم .

جدا از این راه کارهای علمی ما دنبال فرهنگسازی برای مصرف بهینه آب هستیم  ، شهردای محترم نیز برای کاهش مصرف آب در فضاهای سبز  راهکار ترکیب سنگ فرش و فضای سبز را در پیش خواهد گرفت. وی از مردم دعوت کرد که تا با صرفه جویی در مصرف آب به حفظ این ماده حیاتی پرداخته و آیندگان را از این نعمت الهی برخورددار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.