شستشوی ۱۶۵ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر خوی

 

تقی پاشایی مسئول شبکه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خوی از شستشوی 165 کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

مسئول شبکه فاضلاب شرکت گفت : به منظور حفظ سلامت ساکنین شهر، جلوگیری از چالش های زیست محیطی و پیشگیری از شیوع بیماری های میکروبی ناشی از آلودگی فاضلاب شهری، اکیپ های عملیاتی این شرکت، خطوط شبکه دفع فاضلاب را شستشو و لایروبی کردند.

مهندس پاشایی با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: جلوگیری از رسوب گذاری، جلوگیری از ایجاد شرایط بی هوازی و انتشار بو در شبکه فاضلاب مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

وی با بیان دیگر اهداف طرح تصریح کرد: این اقدام به منظور نگهداری بهینه شبکه فاضلاب، کاهش حوادث احتمالی، جلوگیری از پس زدن فاضلاب به سیفون های خانگی و افزایش رضایتمندی مشترکین انجام شده است.

مسئول شبکه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خوی با اشاره به وجود ظرافت‌های خاص در توسعه و نصب انشعاب فاضلاب، اضافه کرد: بخش زیادی از گرفتگی و انسداد شبکه‌های فاضلاب به دلیل  رعایت نکردن ضوابط فنی در نصب انشعاب از سوی افراد غیرمتخصص و به صورت غیرمجاز است که موجب گرفتگی شبکه فاضلاب می‌شود و بطور جدی با این افراد برخورد خواهد شد.

وی گفت: هرگونه نصب انشعاب فاضلاب باید با نظارت کارشناسان شرکت آب و فاضلاب و توسط افراد متخصص انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.