باید با امام حسین محشور شویم، نه مشهور!

________________________________________________________________________________

باید با امام حسین (ع) محشور شویم، نه مشهور! 

عنوان

بهتاش با اشاره به تاثیرگذاری پیاده‌روی اربعین حسینی در رسانه‌ها، گفت: زائران ایرانی باید مراقب تفرقه افکنی دشمنان بین دو ملت ایران و عراق باشند

یدالله بهتاش مداح و پیرغلام اهل بیت (ع) در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره حماسه بزرگ اربعین و نوآوری در نوحه خوانی ذاکران گفت: برخی از مراسم ها در محدوده شهر و محل زندگیمان اثرگذار است و برخی دیگر در دنیا تاثیرگذار هستند.

وی بابیان اینکه مراسم اربعین تاثیرگذاری جهانی دارد،گفت:تلویزیون ها و رادیو های خارجی بنا به دشمنی که با مسلمانان دارند، این گردهمایی عظیم را بایکوت خبری می کنند اما باز هم اثرگذاری خودش را دارد.

مداح اهل بیت (ع) باتاکید بر اینکه همین دشمنان هستند که درپی تفرقه بین ملت ایران و عراق بودند، گفت:زائران باید توجه داشته باشند مطالبی را بیان نکنند که باعث تفرقه افکنی شود و این مراسم اثرگذار را باید هرچه با شکوه تر برگزار کنیم.

وی ادامه داد: به عقیده من مداحی و روضه خوانی فقط تحریک احساسات نیست بلکه باید از آن برای نشر معارف اهل بیت (ع) و امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم و حتما در بین برنامه ها و مجالس باید سخنرانی و بیان احادیث را قرار دهیم و از این فرصت برای آگاهی بخشی نیز بهره ببریم.

 

مداحی تحریک احساسات نیست، معرفت افزایی است

پیرغلام اهل بیت (ع) افزود: من به شخصه احساس می کنم که نوحه خوانی ها فقط با رویکرد احساسی مطرح می شود و ما از مباحث معرفت افزایی دور مانده ایم و باید آنها را تقویت کنیم.

وی بیان کرد: ما پیرغلامان مداحی با نوآوری در مداحی مشکلی نداریم، منتهی نوآوری که ما را به یاد ترانه خوانی خواننده آن طرف آبی نیندازد بلکه نوآوری باشد که امام حسین علیه السلام را به یاد ما بیاورد.

بهتاش با بیان اینکه هرچیزی احکامی دارد،گفت:روضه خوانی و مداحی هم احکامی دارد که نباید از خط قرمز های آن عبور کرد. به عنوان یکی از پیرغلامان اهل بیت (ع) به جوانان توصیه می کنم که اگر می خواهید در عرصه مداحی رشد کنید و ماندگار شوید خلوص را در نظر بگیرید، ما نمی خواهیم با امام حسین (ع) مشهور شویم، می خواهیم با امام حسین محشور شویم. همچنین توجه کنیم که در روضه هایمان صداقت داشته باشیم و اگر روضه ای می خوانیم راست بخوانیم و اغراق نداشته باشیم.

 

نسیم آنلاین، دوشنبه 7 آبان 1397

https://www.nasimonline.ir/Content/Detail/2279641/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.