آغاز مرحله دوم عملیات سم پاشی منهولهای فاضلاب شهر خوی

مرحله دوم عملیات سم پاشی منهول های فاضلاب شهری علیه حشرات موذی (سوسکها)  در سطح شهر خوی آغاز شد.

مرحله دوم عملیات سم پاشی منهول های فاضلاب شهری علیه حشرات موذی (سوسکها)  در سطح شهر خوی آغاز شد.

مهندس تقی پاشایی ناظر شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شرکت آب و فاضلاب خوی  با بیان این مطلب در تشریح ضرورت اجرای عملیات سمپاشی منهول ها و شبکه های فاضلاب افزود: یکی از مشکلات بهره برداری شبکه های فاضلاب وجود حشرات موذی است که روش های گوناگونی جهت حذف این حشرات موذی وجود دارد که یکی از روش ها سمپاشی  مبیا شد.

وی در خصوص روش مورد اجرا توسط این شرکت گفت: در حال حاضر روشی که در خوی به انجام می رسد حذف حشرات موذی  به وسیله سمپاشی است که طی مطالعات صورت گرفته و تجربیات سنوات گذشته، بیشترین تأثیر سمپاشی در حذف سوسکها در زمان تخم ریزی آن ها در ماههای گرم سال  بوده که فرآیند سمپاشی نیز بر همین اصل بنا شده است.

ناظر شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شرکت افزود : سالی دومرتبه سم پاشی منهول های فاضلاب شهرخوی را در دستور کار قرار دارد . مهندس پاشایی خاطر نشان کرد : شرکت های آبفا طبق اساسنامه نسبت به سم پاشی خطوط جمع آوری فاضلاب شهری و منهول ها تا انتهای شبکه فاضلاب که همان سیفون فاضلاب ورودی واحدهای مسکونی است مسئول هستند و در قبال سم پاشی درون واحدهای مسکونی هیچ گونه مسئولیتی ندارند.

وی گفت: همه ساله از سوی شرکت آبفا خوی  تمامی  منهول فاضلاب با درنظر گرفتن پارامترهایی همانند نوع حشره و نوع سم در 6 ماهه اول  در سطح شهر خوی  سم پاشی می شود که تأثیر بسزایی در ارتقای بهداشت عمومی جامعه دارد.

لازم به توضیح است که در هر دوره سمپاشی 7 هزار 398 منهول در سطح شهر خوی سم پاشی می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.